مهارت های کلیدی که یک مدیر فروش باید در رزومه خود داشته باشد تا استخدام شود:

اگر تصمیم گرفتید که یک شغل موفق در صنعت فروش داشته باشید، این مقاله قطعا برای شما مفید خواهد بود. بازار کار مملو از متقاضیان مدیر فروش بسیار ماهر است و ایستادگی کردن در این جمعیت کار خیلی آسانی نیست. علاوه بر تجربه ثابت شده در فروش، درک مهارت برای رزومه فروش ضروری است. کارفرمایان به دنبال بهترین ها هستند، کسی که به توسعه تجارت کمک می کند و رقابت شرکت را افزایش می دهد.

در اینجا لیستی از ضروری ترین مهارت های مدیر فروش آمده است. اگر این مهارت ها را در رزومه خود بگنجانید، امکان استخدام شدن در این پست بالا خواهد بود. این، روند کار را تسهیل می کند و شما شغل موردنظر خود را خواهید یافت.

مهارت های فروش نرم مورد نیاز:

با دقت فکر کنید که چه چیزی را در رزومه مدیر فروش خود بگنجانید. این مهارت های نرم برای انجام وظایف مدیر فروش به طور موثر ساده اما بسیار مهم هستند. 

1- مهارت های مدیریت زمان:

مدیران فروش باید روند کار کلیه بازپرداخت های فروش را هماهنگ کنند. مهم است که مهم است که وقت خود را تلف نکنید و در کلیه بازه های زمانی قرار بگیرید و از وقت تیم بیشترین استفاده را ببرید. با تمرین عادات مدیریت خوب می توان اثربخشی کلی را حفظ کرد. با این کار بهره وری تان افزایش می یابد.

2- مهارت های رهبری قوی:

همه مدیران فروش باید رهبر قدرتمندی باشند. این مهم است که بدانید چگونه یک تیم را سازماندهی کنید و با آن تیم کار کنید و اینکه چگونه به آنها کمک کنید که برروی اهداف متمرکز بمانند. همچنین باید به آنها انگیزه و الهام بدهید تا در جهت دستیابی به اهداف شرکت حرکت کنند. بنابراین یادگیری مهارت های مدیریتی ضروری است.

3- پایداری و انگیزه دادن به خود:

اشتیاق به فروش بسیار مهم است. برای اینکه به طور موثر کار کنید، باید کاری را انجام دهید که به آن علاقه دارید و پشتکار داشته باشید. ایجاد یک حرفه در این زمینه کار خیلی آسانی نیست. این، نیازمند زمان و تلاش زیاد است. اما اگر همچنان به مهارت ها و توانایی های فروش خود تسلط دارید، شانس موفقیت شما زیاد است. پایداری شما نیز به عنوان یک نمونه خوب برای فروشندگان یک مزیت محسوب می شود.

4- یادگیری مداوم مهارت ها:

مهم نیست که حرفه شما چیست، کسب دانش جدید، امری ضروری است. مدیر فروش باید همیشه دانش خود را به روز نگه دارد. اگر یادگیری را متوقف کنید باید از حرفه خود خداحافظی کنید.

5- توانایی ابتکار عمل داشتن:

یک مدیر فروش لازم نیست صبر کند تا اتفاقی بیفتد. توانایی ابتکار عمل می تواند یک عامل تعیین کننده برای اشتغال شما باشد. فروشنده موفق همیشه فعال است و قادر به کار کردن و تصمیم گیری به طور مستقل است.

مهارت های فروش حرفه ای مورد نیاز:

یافتن کلیدهای موفقیت در صنعت فروش کار ساده ای نیست. اما بدون این مهارت های حرفه ای داشتن شغل و حرفه امیدوارکننده در فروش غیرممکن است.

1- کسب و کار Acumen:

این برای یک مدیر فروش، ضروری است. تفکر انتقادی در تجارت به شما در رسیدن به اهداف فروش کمک خواهد کرد. شما باید مسائل متنوعی در مورد تجارت، اعم از ساده و پیچیده را درک کنید و بتوانید استراتژی های کارآمد اقتصادی را تهیه کنید، نیازهای مشتری و پتانسیل های رشد کسب و کار را تحلیل کنید. این یکی از بهترین مهارت های مربوط به رزومه فروش شماست.

2- آگاهی از روانشناسی خریداران:

دانش عمیق از روانشناسی خریداران می تواند یک مدیر فروش خوب را از سایر مدیران فروش متمایز سازد. این امکان را به شما می دهد تا خریداران را درگیر کنید. همچنین هدف اصلی، برقراری رابطه قابل اعتماد با خریداران است. این یک تمایل اساسی خریداران برای تجارت با شرکت ها و افرادی است که به آنها اعتماد دارند. 

3- مهارت های مربیگری:

این یکی از اصلی ترین مهارت های هر مدیر فروشی است. هدف اصلی مربیگری، بهبود عملکرد کار نمایندگان فروش است. مدیر فروش مسئول ارتقاء نمایندگی، کاهش کل گردش مالی احتمالی و افزایش رضایت شغلی خواهد بود.

4- دانش محصول:

مدیر فروش باید دانش کاملی از محصول داشته باشد. اگر درک عمیقی از محصول نداشته باشید، فروش کاری غیرممکن است. اگر شما آن را به طور کامل درک نکنید، فروش پیش نخواهد رفت. آگاهی از نحوه عملکرد محصول و ویژگی های اصلی، ضروری است.

5- مهارت های ارتباطی و مذاکره عالی:

در میان تمام مهارت هایی که در این لیست در رزومه شما هستند، این ها اصلی هستند. شغل فروش مستلزم تعامل مداوم با مشتریان، فروشندگان و تامین کنندگان بالقوه و فعلی است. داشتن مهارت های مذاکره و ترغیب نیز ضروری است. 

شما باید تمام این مهارت ها را در یک رزومه مدرن و حرفه ای برای موقعیت فروش سازماندهی کنید.

امیر نیک خواه

مدیرعامل گروه توسعه صادرات ایران مدیوم

پاسخ دهید