چگونه سرمایه گذاران مشاغل کوچک را جذب خود کنید؟

سرمایه گذاران بالقوه تمایل دارند که برروی اسب شرط بندی کنند تا اینکه سواری کنند. یک مطالعه جالب انجام شده توسط استاد دانش آموخته کارشناسی ارشد دانشگاه استنفورد، شای برنشتاین، بر روی شناسایی ویژگی های خاص استارتاپ ها متمرکز شده است که برای سرمایه گذاران در بنگاه های اولیه مهم است. نتایج حاکی از آن است که سرمایه گذاران بیشتر تحت تاثیر اطلاعاتی درباره موسسین قرار گرفته اند. در حقیقت، باتجربه ترین و موفق ترین سرمایه گذاران تصمیم گرفتند فقط به اطلاعات مربوط به تیم موسس پاسخ دهند. به همین دلیل ضروری است که بدانید سرمایه گذاران مشاغل کوچک به دنبال چه چیزی هستند تا بتوانید تا حد ممکن آنها را جذب خود کنید.

1- یک شبکه قوی ایجاد کنید:

اولین کاری که سرمایه گذاران بالقوه انجام می دهند این است که درباره شما، بنیانگذار، تحقیق می کنند. یکی از روش هایی که آنها برای انجام این کار به کار می گیرند این است که در مورد افرادی که می شناسید و آنچه در مورد شما می گویند، تحقیق می کنند. سرمایه گذاران درک می کنند که ایجاد یک تجارت موفق در خلا غیرممکن است. با داشتن یک شبکه گسترده خوب، اعتماد به نفس لازم برای سرمایه گذاری در تجارت خود را به آنها می دهید.

2- مخاطبان خود را بشناسید:

تحقیقات دقیقی در مورد سرمایه گذاران بالقوه انجام دهید. آنها چگونه افرادی به نظر می رسند؟ آیا آنها در گذشته بر روی ایده هایی مانند ایده شما سرمایه گذاری کرده اند؟ به اندازه کافی با آنها آشنا شوید تا بتوانید با آنها تعامل برقرار کنید. سرمایه گذارانی با منافع و ارزش هایی پیدا کنید که آینه شما باشند. و اینگونه شانس موفقیت شما به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

3- یک حضور قوی در رسانه های اجتماعی ایجاد کنید:

با حضور مثبت در رسانه های اجتماعی می توانید سرمایه گذاران را به خود جذب کنید. از طریق لینکدین و توئیتر با آنها ارتباط برقرار کنید. رسانه های اجتماعی راهی عالی برای آشنایی با سرمایه گذاران بالقوه شماست. از مباحثی که آنها غالبا پست می کنند، یادداشت برداری کنید، سپس در هنگام صحبت از آنها استفاده کنید تا نشان دهید ارزش ها و ایده های شما با آنها مطابقت دارد.

4- ثابت کنید که می توانید از نظر مالی مسئولیت پذیر باشید:

سرمایه گذاران به دنبال کسی هستند که نه تنها می تواند سرمایه خود را مدیریت کند بلکه آن را به میزان قابل توجهی رشد می دهد. به آنها نشان دهید که شما موفقیت خود را در این زمینه ثابت کرده اید. کدام پیروزی های گذشته شما نشان می دهد که آنچه برای سودآوری کسب و کارتان لازم است، دارید؟ سرمایه گذاران مشاغل کوچک همچنین ممکن است به امور مالی شخصی شما، از قبیل نسبت بدهی به درآمد، دارایی های شخصی و میزان پولی که در این تجارت سرمایه گذاری کرده اید، توجه کنند. سابقه مالی خوب به شما کمک می کند تا سرمایه گذاری جذاب تری داشته باشید.

5- نشان دهید که می توانید بی عیب و نقص اجرا کنید:

ایده ها فراوان هستند اما به ندرت افرادی وجود دارند که بتوانند آنها را اجرا کنند. استیو جابز یکبار گفت:” برای من، ایده ها هیچ ارزشی ندارند مگر اینکه اجرا شوند.” اجرا، میلیون ها دلار ارزش دارد. فکر می کنید چه تجربه ای دارید و آن را باور می کنید؟ آیا تیم بنیانگذار سابقه اجرایی بی عیب و نقص را دارد؟

6- اعتماد به نفس خود را نشان دهید:

نشان دادن اعتماد به نفس خود هنگام ارائه طرح خود به سرمایه گذاران بالقوه تجاری کوچک بسیار مهم است. مضطرب و خجالتی به نظر نرسید. نکته اصلی این است که با درک این موضوع که شما در حال خلق کاری شگفت انگیز هستید و سرمایه گذاران به شما کمک می کنند که به آن دست یابید. همچنین شما باید غرور خود را پشت در بگذارید. شما میخواهید که بسیار با اعتماد به نفس به نظر برسید نه متکبر.

افراد سرمایه گذاری می کنند اول به خاطر اینکه شما را دوست دارند و دوم اینکه ایده شما را دوست دارند. مهم است که به یاد داشته باشید که احتمالا قبل از رسیدن به “بله”، “نه” های زیادی را می شنوید. فقط در مورد موضوع خود به خوبی آگاهی داشته باشید، مثبت بمانید و تسلیم نشوید. با داشتن اشتیاق، آمادگی و پشتیبانی کافی می توانید رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید و به آن افتخار کنید.

امیر نیک خواه

مدیرعامل گروه توسعه صادرات ایران مدیوم  

 

پاسخ دهید